Mazowieckie - : information, history, photos.

: History, information.

Warning! The following content has been translated automatically and may contain errors, Polish characters or make no sense at all. It is a single-person project and unfortunately I do not have time to translate long texts into English. If you want me to translate any part of this text or you need any other information, feel free to contact me.
Opuszczone zakłady Foton w Warszawie, zdjęcie z 1977 roku.
If you like this website, please feel free to like my Facebook page.

Photos of abandoned place.

Add a comment
Comments
User image jonek
jonek
10 December 2018, 12:41
Przypadkowo wszedłem na strony o warszawskim FOTONIE .Byłem przez wiele lat pracownikiem TEGO ZAKLADU.Wiedzialem,że będzie zlikwidowany ale zdjęcia mnie poraziły.Mam przed oczami Przełożonych,Koleżanki i Kolegów,Podwładnych.Przepraszam,nie jestem w stanie dalej pisać.
User image szafirek
szafirek
20 May 2021, 00:15
Pracowałam w Fotonie prawie 20 lat i to były najpiękniejsze lata mojego zawodowego życia. Zaczęłam pracę kiedy było ponad 1000 pracowników, odchodziłam w ostatniej czterdziestce. Czasami przejeżdżam Wolską i serce mnie boli kiedy widzę na miejscu tak wspaniałej historii mającej początek w 1873 r, nowe apartamentowce. Tam powinno być muzeum fotografii, powinna zostać jakaś cząstka tych zakładów np maszyna oblewnicza ( chociaż jej część). Ogrom ludzi zostawił tam serce, swoją wiedzę, swój czas. Pamiętam jak przeprowadzano badania nowych technologii, jak ulepszano produkty , jak spędzano dnie i noce na badaniach i pamiętam, że wszystkim się chciało. Do pracy chodziliśmy z przyjemnością a dzisiejsze korporacje to porażka. Pozdrawiam wszystkich byłych pracowników FOTONU. Marzena
User image astro
astro
20 January 2022, 20:17
Witam. Pracowałam w FOTONIE od 1987r. do końca jego działalności tj., 31 grudnia 1999 roku. Często wracam wspomnieniami do mojej pracy w tym Zakładzie, po prostu tęsknię za FOTONEM... Klimat, współpracownicy, charakter pracy, LICENCJA..., TRADYCJA... Teraz z wielką nostalgią wpatruję się w resztki, które pozostały po moim najpiękniejszym okresie życia. FOTON często wraca, ale tylko w snach, jak biegnę z latarką z jednego stanowiska na drugie żeby dopilnować "klejenia"... Pozdrawiam wszystkich, którzy wiedzą i znają arkana pracy w FOTONIE.
User image ksenoniczny
ksenoniczny
30 May 2022, 12:56
czy miejsce to dalej dostępne do zwiedzania?

My travels.

As you may have noticed, this page has not been updated very often lately. This does not mean that I have abandoned exploration - only that I am temporarily occupied by another project called Fshoq! - Travels and Photography, where I describe my travel adventures, I add photo guides and describe ways to live healthier. If you are curious about my trips and photography, take a look at this page. Once I've developed enough of Fshoq!, As I have done with Into the Shadows, I will return here and I will again start to describing my exploration of abandoned places. See you later!

Like this page
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij to okno.