Dolnośląskie - : information, history, photos.

: History, information.

Warning! The following content has been translated automatically and may contain errors, Polish characters or make no sense at all. It is a single-person project and unfortunately I do not have time to translate long texts into English. If you want me to translate any part of this text or you need any other information, feel free to contact me.
Opuszczony kościół ewangelicki Żeliszów: zdjęcie archiwalne
Opuszczony kościół ewangelicki w Żeliszowie: zdjęcie archiwalne wnętrza
If you like this website, please feel free to like my Facebook page.

Photos of abandoned place.

Add a comment
Comments
User image Karol
Karol
16 November 2016, 17:44
Przepiękny, niesamowity budynek! Jak to dobrze, ze ktoś się nim zajął. Wielka też szkoda, że nie było to państwo, ale na szczęście ludzie sobie jakoś sami poradzili.
User image Rondel
Rondel
16 December 2016, 12:34
Przepiękne zdjęcia robi wrażenie - aż szkoda, że tak to wszystko zaniedbano. Wow!
User image zocha
zocha
3 April 2017, 13:10
czasy byly jakkie byly w latach 70-80 mieszkancy stwierdzili , ze im wszystko jest potrzebne z tego koscioła i po cichu razem z owczesnymi władzami brali co popadnie od tak zeby brac

My travels.

As you may have noticed, this page has not been updated very often lately. This does not mean that I have abandoned exploration - only that I am temporarily occupied by another project called Fshoq! - Travels and Photography, where I describe my travel adventures, I add photo guides and describe ways to live healthier. If you are curious about my trips and photography, take a look at this page. Once I've developed enough of Fshoq!, As I have done with Into the Shadows, I will return here and I will again start to describing my exploration of abandoned places. See you later!

Like this page
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby zapewnić maksymalną wygodę w korzystaniu z serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Zamknij to okno.